

Dokumentacja szczepień uchodźców z Ukrainy- papierowo czy elektronicznie?
Lekarz, który realizuje szczepienie noworodka na oddziale szpitalnym powinien założyć kartę uodpornienia (papierowo) i książeczką zdrowia dziecka (gdzie jest książeczka szczepień) + uzupełnić dokumentację medyczną.
Lekarz z oddziału szpitalnego zazwyczaj nie wpisuje wykonanych szczepień w e-kartę szczepień, ale ma taką możliwość wpisania równolegle z wpisem do karty uodpornienia.
Praktyka dla szczepień pacjentów – uchodźców z Ukrainy w POZ oparta jest o ten sam schemat, z taką różnicą, że zamiast wpisywać do karty uodporniania lekarz może wpisać wykonanie szczepienia do e-karty szczepień. Tylko zaraportowanie szczepienia podanego uchodźcy z Ukrainy w e-karcie szczepień umożliwia rozliczenie świadczenia z NFZ.
Reasumując lekarz prowadzi dokumentację medyczną zgodnie przyjętymi zasadami, wyjątkiem jest sprawa rozliczenia dla placówek POZ i powiązany z tym wpis do e-karty szczepień.
Prowadzenie dokumentacji szczepień pacjenta z Ukrainy powinno być prowadzone zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, z uwzględnieniem dokumentowania szczepień ochronnych w formie elektronicznej w e-karcie szczepień.
Powiązane artykuły:
e-Karta Szczepień czyli uruchomienie elektronicznej dokumentacji wykonania każdego szczepienia
Wytyczne dot. sposobu realizacji szczepień dzieci z Ukrainy, w związku z konfliktem zbrojnym w tym kraju. Komunikat Ministra Zdrowia z 10.03.2022.
Przeczytaj również


Szczepienia przeciw krztuścowi kobiet w ciąży dołączają do szczepień zalecanych dostępnych bezpłatnie
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak postępować jeżeli po szczepieniu dziecka pojawi się gorączka?
CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie są korzyści ze szczepienia dzieci przeciw ospie wietrznej?
CZYTAJ WIĘCEJ
