O portalu

Portal Szczepienia.info powstał w październiku 2007 r. z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH- Państwowego Instytutu Badawczego we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii. Powstanie portalu było związane z planem WHO utworzenia sieci portali informujących o bezpieczeństwie szczepień w różnych językach europejskich (Vaccine Safety Network). Portal posiada akredytację WHO i został dodany do listy stron internetowych polecanych jako informujące o szczepieniach w sposób rzetelny i wiarygodny. Portal jest również wymieniany jako wiarygodne źródło informacji na Europejskim Portalu Informacji o Szczepieniach, który powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej, Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Europejskiej Agencji Leków. 

 

Informacje prezentowane na portalu są adresowane do odbiorcy ogólnego i profesjonalistów medycznych.

W 2017 roku portal poddano modernizacji ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego  2009-2014 oraz budżetu państwa (Projekt „Promocja szczepień i wsparcie dla lekarzy w zakresie skutecznego przekonywania rodziców o bezpieczeństwie szczepień, na podstawie transferu wiedzy i doświadczeń z Norwegii”).

Działanie portalu jest finansowane z funduszy Narodowego Programu Zdrowia na lata 2020-2025.

Na portalu Szczepienia.info przekazywane są wiarygodne, oparte na faktach naukowych informacje zarówno o korzyściach płynących ze szczepień, jak również potencjalnym ryzyku związanym z występowaniem działań niepożądanych po szczepieniu.

Chcemy aby strona Szczepienia.info stała się bazą wiedzy o szczepieniach dostępną dla każdego w Internecie. Wszystkie treści są ujęte w formie pytań i odpowiedzi i podzielone na rozdziały. Zamiarem redakcji jest przedstawienie aktualnej informacji o bezpieczeństwie i skuteczności wszystkich szczepionek zarejestrowanych w Polsce, jak również informacji ogólnych o organizacji szczepień oraz aktualnościach w dziedzinie wakcynologii. Przygotowaliśmy możliwość sprawdzenia obecnego oraz historycznego kalendarza szczepień, informacje z historii szczepień oraz bazę najczęściej zadawanych pytań.

Portal Szczepienia.info jest zintegrowany z kanałami społecznościowymi Facebook, Instagram oraz  YouTube (Regulamin korzystania z profilu Szczepienia.info na portalach społecznościowych (14.11.2018). 

Portal Szczepienia.info współpracuje z ekspertami o uznanym autorytecie w środowisku medycznym.

Liczymy na to, że baza wiedzy zgromadzona na stronie i kanałach społecznościowych Szczepienia.info będzie stanowiła dla Państwa pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących szczepień.

Uzyskane zasięgi oglądalności wskazują, że strona Szczepienia.info w ostatnim czasie była ważnym źródłem wiedzy na temat szczepień w Internecie.

Monitoring ruchu oraz aktywności internautów na stronie www Szczepienia.info przy użyciu narzędzia Google Analytics wskazywał, że łączna liczba odsłon odnotowanych w 2021 roku wynosiła średnio 1 203 141 odsłon/miesiąc, co dało łącznie 13 150 840 odsłon strony. Stronę odwiedziło 6 476 858 (średnio 545 300 /mies.) unikalnych użytkowników.

Wyniki oglądalności portalu Szczepienia.info w 2021 roku mierzone narzędziem Google Analytics:
➡️ odsłony: łącznie 13 150 840 odsłon strony; średnio 1 203 141/miesiąc,
➡️ użytkownicy: łącznie 6 476 858 użytkowników; średnio 545 300/miesiąc.

 

W imieniu Zespołu Redakcyjnego,
Ewa Augustynowicz

Więcej informacji:

Nagroda dla NIZP PZH-PIB Szczepienia.info w konkursie VACC Award VACCINE FORUM. 22.10.2021.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2023