Australia zaostrza zasady związane z realizacją szczepień 

Opublikowano w dniu: 12 lipca 2018

Mimo tego, że w Australii nie ma obowiązku szczepień, to realizacja programu szczepień dziecka jest warunkiem koniecznym by móc uzyskać od państwa dodatkowe środki finansowe.

Rodzice, aby otrzymać zasiłek rodzinny oraz dopłatę za opiekę nad dzieckiem, muszą dopilnować, aby ich dziecko poniżej 20 roku życia było na bieżąco ze szczepieniami wymienionymi w programie szczepień, lub miało zatwierdzone zwolnienie lekarskie zarejestrowane w australijskim rejestrze szczepień. Rodzice, którzy nie zgadzają się na szczepienia z przyczyn pozamedycznych tracą prawa do świadczeń wypłacanych na dzieci.

Od lipca 2018 roku, opiekunowie będą co dwa tygodnie tracić 28$ ze swoich ulg podatkowych na każde dziecko, jeśli nie będzie miało zrealizowanych szczepień zgodnie z Programem Szczepień. Wcześniej rodzice, którzy nie zgadzali się na szczepienia swojego dziecka tracili zasiłek rodzinny o wartości 737 USD wypłacany na koniec roku. Tak więc skutek finansowy naliczanej obecnie sankcji nie ulega zmianie, jest to tylko podzielone na dwutygodniowe odcinki czasowe. Chodzi o to, aby w ten sposób częściej przypominać rodzicom o finansowych konsekwencjach ich decyzji.

Działania takie są elementem ograniczenia skutków aktywności środowisk przeciwnych szczepieniom. Australijski Minister ds. Zdrowia Dan Tehan, powiedział, że to decyzja konieczna dla ochrony zdrowia publicznego – „Szczepienie są najbezpieczniejszym sposobem ochrony dzieci przed wieloma chorobami, a rodzice, którzy nie zgadzają się na szczepienia narażają nie tylko własne dziecko na ryzyko zachorowania, ale również dzieci w najbliższym otoczeniu”.

 

Źródła:

Immunization requirements. Australian Government Department of Human Resources.

News.com.au

 

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading