Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej "Szczepienia ochronne - jak zachęcić nieprzekonanych"

Opublikowano w dniu: 10 września 2018

29 września 2018 roku w Instytucie Matki i Dziecka, przy ulicy Kasprzaka 17a w Warszawie odbędzie się konferencja „Szczepienia ochronne – jak zachęcić nieprzekonanych”. Sobotnie wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Zdrowia i Instytut Matki i Dziecka.

Konferencja szkoleniowo-naukowa, oparta na rzetelnej, usystematyzowanej wiedzy ekspertów dotyczącej szczepień, skierowana jest w szczególności do lekarzy rodzinnych i pediatrów. Organizatorami merytorycznymi wydarzenia są prof. Ewa Helwich – Krajowy Konsultant ds. Neonatologii oraz Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego – prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska.

W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia: rola i skuteczność szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym, bezpieczeństwo szczepień ochronnych, korzyści i zagrożenia związane ze szczepieniem szczególnych grup pacjentów, groźba nawrotu chorób zakaźnych wyeliminowanych przez szczepienia oraz poprawa komunikacji pomiędzy lekarzem a rodzicem.

Więcej informacji:

Informacja o konferencji na stronie Instytutu Matki i Dziecka.

Informacja o konferencji na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading