Papież Franciszek: szczepiąc się okazujemy miłość

Opublikowano w dniu: 19 sierpnia 2021

Szczepienia to prosty sposób na promowanie wspólnego dobra i dowód troski o siebie nawzajem, a zwłaszcza o najsłabszych. Papież Franciszek, w nagranym 18.08.2021 r. przesłaniu do narodów, powiedział, że szczepiąc się przeciw COVID-19 okazujemy miłość bliźniemu.

“Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów”.

Zdaniem papieża “miłość społeczna i miłość polityczna”, jest „miłością powszechną”, pełną osobistych gestów, zdolnych do przekształcenia społeczeństwo i uczynienia go lepszym.

“Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi…”.

Papież w ten sposób przyłączył się do kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która pod hasłem “It’s up to You” (To zależy od Ciebie), zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do takiej formy profilaktyki.

Papież Franciszek zaapelował o to, aby małymi gestami, tj. jak szczepienia, wnieść wkład na rzecz lepszej i bezpieczniejszej przyszłości.

Materiały źródłowe
pokaż więcej
Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading