Hasła przewodnie Europejskiego Tygodnia Szczepień 2019: poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz bohaterowie szczepień

Opublikowano w dniu: 8 kwietnia 2019

W dniach 24-30 kwietnia br. obchodzimy kolejną już edycję Europejskiego Tygodnia Szczepień (European Immunization Week, EIW). W tym roku motywem przewodnim są hasła: Poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz Bohaterowie szczepień.

Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Celem jest  zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa o szczepieniach ochronnych oraz ich znaczenia dla naszego zdrowia. Temat tegorocznej edycji Tygodnia Szczepień dotyczy przekazu oraz udostępniania faktów na temat szczepień. Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do podkreślenia znaczenia osób, które w różny sposób na co dzień umożliwiają i wspierają szczepienia. Nazwano ich „Bohaterami szczepień”. Należy tu wymienić naukowców, którzy opracowują bezpieczne i skuteczne szczepionki, pracowników ochrony zdrowia, którzy są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień dla swoich pacjentów, rodziców którzy decydując się na szczepienia swoich dzieci, chronią również tych których nie można zaszczepić, decydentów, których działania zapewniają jak najszerszy dostęp do szczepień oraz każdego kto poszukuje i udostępnia oparte na faktach naukowych informacje na temat szczepień.

Materiały graficzne dotyczące Europejskiego Tygodnia Szczepień 2019.

  • Poznaj fakty. Udostępnij fakty na temat szczepień.
  • Szczepienia chronią życie, zapobiegają chorobom, są mocnym fundamentem długowieczności i życia w zdrowiu.
  • Szczepienia przeciw chorobom zakaźnym chronią nie tylko osobę zaszczepioną, ale także osoby które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą być zaszczepione.
  • Każdy może przyczynić się do podniesienia świadomości na temat szczepień. Pracujmy razem.
Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading