Wstępne dane CDC: 99,5% zgonów z powodu COVID-19 dotyczy osób niezaszczepionych

Opublikowano w dniu: 13 lipca 2021

Wstępne dane oceny efektywności programu szczepień przeciw COVID-19 w Stanach Zjednoczonych z ostatnich 6 miesięcy wskazują, że 99,5% zgonów z powodu COVID-19 dotyczyło osób niezaszczepionych. „Niepotrzebna śmierć i niepotrzebne cierpienie z powodu braku szczepienia” napisała 8 czerwca 2021 r. na Twiterze dr. Rochelle Walensky, Dyrektor amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC).

W czasach kiedy mamy dostępne bezpieczne i skuteczne szczepionki przeciw COVID-19 można łatwo zapobiec zgonom i cierpieniu z powodu COVID-19.

Wstępne wyniki badań efektywności szczepień przeciw COVID-19 wskazują, że szczepienie w realiach masowego programu szczepień zapobiega wszystkim zgonom związanym z zakażeniem wirusem SARAS-CoV-2.

Wykorzystajmy szansę ochrony jaką dają nam szczepienia przeciw COVID-19. Dzięki szczepionkom dostępnym w całym kraju, można całkowicie uniknąć cierpienia i dramatycznych konsekwencji pandemii, które teraz obserwujemy”- powiedział dr Walensky.

Ochrona poprzez szczepienia jest szczególnie ważna w obliczu rozprzestrzeniania się wariantu Delta wirusa SARS-CoV-2. Badacze podkreślają znaczenie podania pełnego zalecanego schematu szczepienia.

Eksperci ECDC oceniają, że wariant Delta rozprzestrzenia się 40-60% łatwiej w porównaniu do wyjściowego wariantu wirusa wywołującego chorobę COVID-19 i może być związany z wyższym ryzykiem hospitalizacji. Wariant Delta jest bardziej zakaźny niż inne krążące warianty wirusa SARS-CoV-2. ECDC ostrzega, że do początku sierpnia 70% nowych infekcji SARS-CoV-2 będzie spowodowanych tym wariantem, a do końca sierpnia – 90% infekcji.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading