Szczepmy przeciw HPV, bo „Początek jest kluczowy”

Opublikowano w dniu: 29 listopada 2023

„Początek jest kluczowy” to hasło tegorocznej kampanii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH-PIB promującej szczepienia ochronne, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień przeciw HPV.

Kampania o charakterze edukacyjno-informacyjnym ma popularyzować i promować obowiązkowe i zalecane szczepienia ochronne realizowane w ramach programu Szczepień Ochronnych. W tym roku ponownie szczególny nacisk kładziemy na szczepienia przeciw HPV (ludzkiemu wirusowi brodawczaka). Przypomnijmy, że w Polsce od czerwca br. działa powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12–13 lat (w 2023 r. to dzieci urodzone w 2010 i 2011).

Celem kampanii jest dotarcie do rodziców nastolatków w tym wieku, ale także edukacja całego społeczeństwa w zakresie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych, w tym właśnie szczepień przeciw HPV. Jak to robimy? Dostarczając zweryfikowane i wiarygodne informacje o korzyściach ze szczepień oparte na aktualnych badaniach naukowych oraz weryfikując i obalając najczęściej występujące tzw. „fake newsy”.

„Początek jest kluczowy” – o tym przekonujemy w ramach kampanii. Nasze dzieci zasługują na najlepszy początek w życiu, a kluczem do tego jest dbałość o ich zdrowie już od najmłodszych lat. Przesłaniem tym chcemy zachęcić do podjęcia pierwszego kroku w kierunku bezpiecznej przyszłości poprzez szczepienia, w tym to przeciw HPV.

Działania, jak co roku, zorientowane będą wokół portalu Szczepienia.Info, a także naszych profili w social media. Jednak hasło „Początek jest kluczowy” zaistnieje także w internecie. W działania będą zaangażowani także influencerzy, promujący ideę udziału w programie szczepień przeciw HPV.

Kampania realizowana jest w ramach prowadzonego przez NIZP PZH – PIB projektu pt. „Promocja szczepień, utrzymanie funkcjonalności portalu informacyjnego dotyczącego szczepień – działania promocyjne i popularyzacyjne dotyczące szczepień ochronnych” w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

„Początek jest kluczowy”, dlatego zapewnij dzieciom zdrowy start.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading