Stanowiska środowiska medycznego w sprawie obowiązku szczepień

Opublikowano w dniu: 9 października 2018

W związku z dyskusją publiczną na temat propozycji zniesienia obowiązku szczepień zapraszamy do zapoznania ze stanowiskami przedstawicieli środowiska medycznego w sprawie obowiązku szczepień:

Stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej. Apel do parlamentarzystów w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych.

Stanowisko Krajowego Konsultanta w dziedzinie zdrowia publicznego w sprawie obowiązku szczepień.

Stanowisko Naczelnej Izby Aptekarskiej. NIA: Szczepienia to nie przymus, szczepienia to odpowiedzialność i bezpieczeństwo.

Stanowisko Naczelnej Izby Aptekarskiej. NIA: Szczepionki kupione w aptekach nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów, stwarzają je Ci, którzy nie chcą nimi szczepić – komentarz do stanowiska PPOZ ws. odmowy szczepień.

List do członków samorządu lekarskiego Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej z odniesieniem się do prac nad obywatelskim projektem znoszącym obowiązek szczepień ochronnych.

Stanowisko Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii na temat obowiązku szczepień. Dla środowiska medycznego ocena wartości i znaczenia szczepień jest jednoznaczna. Utrzymanie obowiązku szczepień oraz podjęcie konkretnych działań edukacyjnych oraz informacyjnych na poziomie różnych środowisk wydaje się obecnie koniecznością.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Wakcynologii w sprawie inicjatywy ustawodawczej na temat zniesienia obowiązku szczepień.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading