W składzie naszego Zespołu Redakcyjnego mamy konsultanta krajowego w dziedzinie epidemiologii

Opublikowano w dniu: 2 lipca 2013

Bardzo nam miło przekazać informację, że jeden z członków naszego Zespołu Redakcyjnego dr n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz została powołana na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie epidemiologii. Na co dzień Pani Doktor zajmuje się prowadzeniem nadzoru epidemiologicznego nad chorobami zakaźnymi, którym można zapobiegać przez szczepienia oraz nad niepożądanymi odczynami poszczepiennymi w Polsce.

Dr Paradowska-Stankiewicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przez 12 lat była związana z Katedrą Higieny i Epidemiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w której zajmowała się epidemiologią chorób niezakaźnych, a w szczególności zagadnieniami prawidłowego żywienia człowieka, sposobu żywienia i stanu odżywienia oraz chorobami dietozależnymi.

Od 2009 roku pracuje w Zakładzie Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH na stanowisku Kierownika Pracowni Epidemiologii Chorób Zwalczanych Drogą Szczepień (2011), pełni również funkcje Zastępcy Kierownika Zakładu Epidemiologii (2012).

Iwona Paradowska-Stankiewicz zajmuje się analizą sytuacji epidemiologicznej chorób zwalczanych drogą szczepień, koordynowaniem nadzoru epidemiologicznego nad chorobami zakaźnymi, niepożądanymi odczynami poszczepiennymi w Polsce oraz prowadzeniem badań naukowych w ramach projektów polskich i zagranicznych.

Była Koordynatorem Ogólnopolskiego Badania Epidemiologii Krztuśca. Obecnie zajmuje się prowadzeniem nadzoru epidemiologicznego nad chorobami zakaźnymi, którym można zapobiegać przez szczepienia oraz nad niepożądanymi odczynami poszczepiennymi w Polsce.

Jest kierownikiem polskiej części europejskiego badania dotyczącego efektywności szczepień przeciw grypie realizowanego przez ECDC oraz koordynatorem polskiej części europejskiego badania dotyczącego szczepień realizowanego przez sieć Venice II.
Jest uczestnikiem wielu spotkań Grup Ekspertów  z zakresu szczepień w Polsce i zagranicą. Bierze czynny udział w licznych konferencjach, szkoleniach specjalistycznych. W jej dorobku naukowym znajduje się 50 publikacji w czasopismach specjalistycznych.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading