Rekordowa liczba zaszczepionych dzieci na całym świecie

Opublikowano w dniu: 8 marca 2017

Z corocznego sprawozdania Fundacji Bill & Melinda Gates wynika, że na całym świecie szczepieniami objęto rekordowy odsetek tj. 86% dzieci. To najwyższy wynik w historii.
Państwo Gates udostępnili list adresowany do Warren’a Buffett, który w 2006 roku przekazał znaczną część swojej fortuny ($31 billionów dolarów) dla fundacji Gatesów do walki z chorobami. Większą  część tych środków wykorzystano do realizacji programów szczepień na całym  świecie.
Z szacunkowej oceny fundacji wynika, że dzięki szczepieniom uratowano około 122 mln osób, dzięki temu, że w dzieciństwie zostali zaszczepieni. Od 1990 prowadzono ogromne kampanie szczepień, dzięki którym miliony dzieci zaszczepiono przeciw najczęstrzym chorobom wieku dziecięcego, tj. odra czy zapaleniu płuc.
Państwo Gates podkreślili, że szczepienia są najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia śmiertelności dzieci w przebiegu wielu chorób.
Szczepienia to również po prostu inwestycje zdrowotne, które przynoszą korzyści ekonomiczne (wydatek 1 $ na szczepionkę = 44$ oszczędności związanych opieką nad chorym dzieckiem i zwolnieniem lekarskim).
Fundacja na co dzień podejmuje kolejne działania prowadzące do uzyskania jeszcze wyższej wyszczepialności. Chcą aby każde dziecko na świecie miało dostęp do szczepień.

Fundacja Gates, podobnie jak UNICEF prowadzi akcje szczepień na całym świecie, w tym szczególnie w strefach wojennych i obozach dla uchodźców.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading