Podręczniki o szczepieniach dla lekarzy

Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach, wyd. VII 2023

Podręcznik „Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach

autorzy: prof. J. Wysocki & prof. Hanna Czajka

wyd. VII – 08.2023 obj. 408 str. format. 168×243 mm. Wydawnictwo HELP MED TD Kraków 2023

Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach, to „must have” lekarzy realizujących Program Szczepień Ochronnych. Publikacja jest przeznaczona nie tylko dla pediatrów, lekarzy rodzinnych i innych specjalistów wykonujących szczepienia ochronne, ale także dla pielęgniarek i farmaceutów w punktach szczepień – publikacja od dawna jest oczekiwana przez jej użytkowników.

Książka, ta jest także przydatna w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, pomocna w realizacji profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego poprzez zapobieganie powstawaniu ognisk chorób zakaźnych.

Apteki zajmujące się szczepieniami przyjęły tę publikację bardzo pozytywnie ze względu  na jej praktyczną zawartość. W części ogólnej uwzględniono kwestie związane ze szczepieniami i szczepionkami, wyposażeniem punktów szczepień oraz umiejętnościami personelu w punktach szczepień, a także przepisy prawne i zalecenia.

Część szczegółowa została wzbogacona o tematykę związaną z chorobami zakaźnymi. Cała publikacja poza szczegółowo omówioną tematyką zawiera blisko 800 aktualnych pytań i odpowiedzi.

Obecne wydanie zawiera nowe pytania i aktualne odpowiedzi z poprzednich wydań. Celem tej publikacji jest wsparcie lekarzy w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudniejszych decyzji w ich codziennej pracy z pacjentami.

Poniżej przedstawiono przykłady spisu pytań oraz stronę poświęconą rodzajom szczepionek.

Plotkin's Vaccines. 7th edition. 2018.

The Vaccine Handbook: a practical guide for clinicians. Ninth Edition. 2020.

Kultowy podręcznik o szczepieniach tzw. „Purple book”.

Więcej informacji o podręczniku i wypowiedź autora. 

Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2024
Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading