Film dokumentalny poświęcony Ludwikowi Hirszfeldowi

Opublikowano w dniu: 6 marca 2024

MENSCH to film dokumentalny poświęcony wybitnemu polskiemu naukowcowi Ludwikowi Hirszfeldowi.

Ludwik Hirszfeld, wybitny bakteriolog i immunolog, jest jedną z najważniejszych postaci w historii polskiej medycyny. Był pionierem badań nad grupami krwi i immunologią. Od 1920 roku pracował w Państwowym Zakładzie Badania Surowic w Warszawie, włączonym później do współtworzonego przez niego Państwowego Zakładu Higieny (PZH). W latach 1924–1925 był dyrektorem Zakładu, a w latach 1924-1939 kierownikiem PZH.

Na portalu Szczepienia.info w zakładce Tytani Polskiej Wakcynologii podkreślamy zasługi Ludwika Hirszfelda w opracowaniu szczepionek.

„Mensch” to film, nad którym prace trwały przez cztery lata. Zdjęcia do produkcji zostały wykonane na terenie Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec, Serbii oraz w Polsce. Część zdjęć do filmu została zrealizowana na terenie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH-PIB przy ul. Chocimskiej 24.

Film zawiera niepublikowane materiały archiwalne, wywiady z wiodącymi naukowcami na świecie oraz sceny inscenizowane, które oddają życie i wkład Ludwika Hirszfelda w rozwój medycyny.

Zwiastun do filmu.

 

 

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading