W przyszłości e-skierowanie na szczepienie przeciw grypie w aptece

Opublikowano w dniu: 7 grudnia 2022

Na posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia 05.12.2022 roku Wiceminister Waldemar Kraska omawiając realizację szczepień przeciw grypie  przekazał informacje, że Ministerstwo Zdrowia pracuje nad legislacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym, podobnie jak to było w przypadku szczepień przeciw COVID-19, wystawianie e-skierowania na szczepienie przeciw grypie wszystkim uprawnionym.

Resort zdrowia pracuje nad rozwiązaniem legislacyjnym, nakazującym obligatoryjne raportowanie szczepień zalecanych i obowiązkowych w tzw. e-karcie szczepień.

Przygotowywany jest także akt prawny, który umożliwi wykonania szczepienia przeciw grypie w aptece bez recepty lekarskiej, tak jak to było w czasie pandemii Covid-19, kiedy wszyscy Polacy otrzymywali e-receptę zdalnie.

Ministerstwo Zdrowia planuje aby farmaceuci, którzy nie są przeszkoleni w kwalifikacji i wykonywaniu szczepień, przeszli kursy kwalifikacyjne, co umożliwi wykonywanie większej ilości szczepień osób dorosłych w aptece, nie tylko jak to jest dotychczas szczepienia przeciw COVID-19 i szczepienia przeciw grypie.

Źródło

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading