Nagroda dla NIZP PZH-PIB Szczepienia.info w konkursie VACC Award VACCINE FORUM

Opublikowano w dniu: 27 października 2021

W pierwszej edycji VACCINE FORUM, która odbyła się 22.10.2021 Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB Szczepienia.info dostał nagrodę w konkursie VACC Award w kategorii Instytucja Publiczna/Organizacja Społeczna, za promowanie działalności profilaktycznej z wiarygodnym przekazem informacji na temat szczepień.

VACCINE FORUM to pierwsza edycja wydarzenia, w całości dedykowanego tematyce szczepień ochronnych, mającego na celu zmianę świadomości oraz budowanie pozytywnej komunikacji w obszarze szczepień ochronnych.

Sytuacja pandemii SARS-CoV-2 całkowicie przearanżowała cały dotychczasowy układ we wszystkich obszarach naszego życia. Uwidoczniła jak ważna jest profilaktyka oraz kwestia szczepień ochronnych całego społeczeństwa. Niewątpliwie możemy mówić o przełomie w polityce zdrowotnej oraz w systemie szczepień ochronnych. Podczas jednego dnia Kongresu, w gronie wybitnych ekspertów chcemy zastanowić się m.in. nad kwestią, jak pandemia wpłynęła na gospodarkę oraz relacje międzyludzkie?

Portal Szczepienia.info powstał w październiku 2007 r. z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii. Powstanie portalu było związane z planem WHO utworzenia sieci portali informujących o bezpieczeństwie szczepień w różnych językach (Vaccine Safety Network). Portal posiada akredytację WHO i został dodany do listy stron internetowych polecanych jako miejsca w Internecie z rzetelnym i wiarygodnym przekazem na temat szczepień. Portal jest również wymieniany jako wiarygodne źródło informacji na Europejskim Portalu Informacji o Szczepieniach, utworzonym z inicjatywy Komisji Europejskiej, Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading