„Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu? - konferencja naukowa w NIZP-PZH

Opublikowano w dniu: 11 października 2018

13 listopada 2018 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH odbędzie się konferencja naukowa pt. „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”. Wydarzenie będzie ostatnią z trzech konferencji organizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Instytutu.

Konferencja będzie poświęcona nurtującym społeczeństwo zagadnieniom związanym z:

  • bezpieczeństwem żywności i udziałem nowych technologii w bilansie zagrożeń bądź profitów zdrowotnych,
  • zagadnieniami i metodologią oceny ryzyka zdrowotnego,
  • priorytetami badawczymi w bezpieczeństwie żywności,
  • wodzie do picia,
  • zmianom klimatycznym,
  • działaniom Instytutu w zakresie gromadzenia danych o zagrożeniach w żywności.

Konferencja „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”, podobnie jak dwie wcześniejsze, została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018 i jest realizowana przy współpracy: Programu „Niepodległa”, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Patroni medialni: Polskie Radio i TVP3 Warszawa. Mecenasem Głównym Jubileuszu jest PKN Orlen, a jedynym sponsorem niniejszej konferencji jest firma Nestle.

Misją Instytutu jest ochrona zdrowia ludności poprzez kompleksowe działania podejmowane w obszarze zdrowia publicznego, w tym prace naukowo-badawcze, aplikacyjne i szkolenia. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH prowadzi szkolenia w obszarze problematyki zdrowia publicznego, wykonuje ekspertyzy dla rządu, Komisji Europejskiej, organizacji pozarządowych oraz społeczeństwa w zakresie oceny ryzyka i wskazywania sposobów unikania zagrożeń. Instytut prowadzi również badania jakości szczepionek.

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading