Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19

Opublikowano w dniu: 1 czerwca 2021

Na Internetowym Koncie Pacjenta można znaleźć zaświadczenie o odbytym szczepieniu przeciw COVID-19  i pobrać kod QR, który potwierdza, że osoba jest zaszczepiona.

Stosowane obecnie w Polsce szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 Comirnaty (Pfizer – BioNTech) i Moderna wymagają podania dwóch dawek w odstępie odpowiednio minimum 21 dni i minimum 28 dni. Wektorowa szczepionka Vaxzevria (AstraZeneca) wymaga podania 2 dawek w odstępie od 4 tyg. do 12 tyg. Wektorowa szczepionka Janssen wymaga podania 12 dawki. Pełną odporność uzyskujemy 2 tygodnie od zakończenia cyklu szczepienia.

Informacja o przebytym szczepieniu jest wprowadzana na bieżąco do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1), czyli widzi ją Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień znajdziesz też na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Zaloguj się na Twoje Internetowe Konto Pacjenta, wybierz „Profilaktyka”, a następnie „Szczepienia” i znajdziesz informację o przebytym szczepieniu przeciw COVID-19 i kod QR.

Sprawdź, jak się zalogować na Internetowe Konto Pacjenta

Nawet po pierwszej dawce szczepienia możesz pobrać z IKP informację, która zawiera datę, nazwę szczepionki oraz informację o podanej Ci dawce.

Na Internetowym Koncie Pacjenta jest do pobrania – po zakończeniu schematu szczepienia – kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie. O wydruk tego kodu QR możesz również poprosić punkt szczepień.

Może się zdarzyć, że w przyszłości ktoś Cię poprosi o pokazanie kodu QR po to, by mógł sprawdzić aplikacją Zaszczepieni, czy kod jest ważny.

Materiały źródłowe
pokaż więcej
Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading