"Szczepienia nadal potrzebne"- konferencja Polskiego Towarzystwa Wakcynologii

Opublikowano w dniu: 11 września 2019

Polskie Towarzystwo Wakcynologii organizuje kolejną krajową konferencję na temat szczepień ochronnych i profilaktyki chorób zakaźnych. Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 października 2019 roku w Poznaniu. Myślą przewodnią będzie hasło „Szczepienia nadal potrzebne”.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń na temat szczepień ochronnych i profilaktyki chorób zakaźnych. Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program dotyczący praktyki szczepień wszystkich grup wiekowych dzieci, młodzieży i dorosłych, a także pracowników, studentów i podróżujących za granicę. Z programu konferencji wynika, że eksperci będą dyskutowali na temat bieżących problemów realizacji Programu Szczepień Ochronnych, także o propagowaniu aktualnej i rzetelnej wiedzy o szczepieniach, wyjaśnianiu wątpliwości i promowaniu skutecznej profilaktyki chorób infekcyjnych. Zaplanowano wykłady gości z zagranicy na temat epidemii odry na Ukrainie oraz eradykacji poliomyelitis. Kolejne sesje będą dotyczyły następujących tematów:

  • Szczepienia w 1. roku życia, czy czas na zmiany?
  • Bezpieczne przedszkole, bezpieczna szkoła,
  • Problemy nastolatków i osób dorosłych,
  • Przeciwnicy szczepień w gabinecie lekarskim,
  • Promocja szczepień ochronnych,
  • Sesja Koła Młodych Wakcynologów,
  • Pracujmy bezpiecznie.

Podobnie jak w latach poprzednich zaplanowano cieszące się największym zainteresowaniem sesje warsztatowe dla pielęgniarek.

Strona internetowa poświęcona konferencji: http://ptwakc.pl/glowna

Szczegółowy program konferencji: http://ptwakc.pl/program

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading