Stanowiska polskich towarzystw naukowych dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Opublikowano w dniu: 13 stycznia 2021

W sprawie szczepień przeciw COVID-19 wypowiadają się kolejne towarzystwa naukowe: neurolodzy, alergolodzy, gastroenterolodzy, hematolodzy, reumatolodzy. W określonych stanach chorobowych odpowiedź po szczepieniu przeciw COVID-19 może być słabsza, ale nie należy z tego powodu rezygnować z wykonania szczepienia, gdyż wiąże się to z całkowitym brakiem uodpornienia.

W określonych stanach chorobowych odpowiedź po szczepieniu przeciw COVID-19 może być słabsza, ale nie należy z tego powodu rezygnować z wykonania szczepienia, gdyż wiąże się to z całkowitym brakiem uodpornienia.

Choroba towarzysząca stanowi często czynnik ryzyka ciężkiego/powikłanego przebiegu COVID-19. W przypadku zachorowania, zakażenia te mogą także zaburzyć i utrudnić leczenie choroby podstawowej.

Ze względu na znany mechanizm działania szczepionek mRNA w decyzji dotyczącej ich podawania w poszczególnych grupach chorych, poza danymi z badań klinicznych, korzystamy z aktualnie dostępnej wiedzy medycznej związanej ze stosowaniem innych szczepionek (szczególnie tych z grupy szczepionek inaktywowanych/zabitych) podawanych dorosłym.

W sprawie szczepień przeciw COVID-19 wypowiadają się kolejne towarzystwa naukowe: neurolodzy, alergolodzy, gastroenterolodzy, hematolodzy, reumatolodzy.

Stanowiska polskich towarzystwa naukowych dotyczące szczepień przeciw COVID-19:

 

 

 

 

 

 

 

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading