W Polsce jest już dostępna nowa skojarzona szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typ B, poliomyelitis i haemo

Opublikowano w dniu: 24 października 2013

W Polsce 24 października do obrotu została dopuszczona nowa skojarzona 6- składnikowa szczepionka o nazwie HEXACIMA (Sanofi Pasteur SA), która zapewnia ochronę przeciw 6 chorobom w jednym wstrzyknięciu. Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego szczepionka HEXACIMA jest przeznaczona do podstawowego i uzupełniającego szczepienia niemowląt i dzieci w wieku od 6 tyg. do 24 miesięcy przeciw błonicy tężcowi, krztuścowi, wzwB, poliomyelitis oraz inwazyjnym zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typ b.  Szczepionka jest przygotowana w postaci gotowej do użycia zawiesiny do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce.
Stosowanie szczepionki 6-składnikowej znacznie upraszcza realizację cyklu szczepień poprzez jedno wstrzyknięcie podczas kolejnych wizyt lekarskich.
Dopuszczenie do obrotu szczepionki HEXACIMA było poprzedzone analizą wyników badań klinicznych prowadzonych w grupie ponad 5000 niemowląt potwierdzających jej bezpieczeństwo i skuteczność.

Więcej informacji o szczepionce HEXACIMA w Charakterystyce Produktu Leczniczego.

Autor:
Ewa Augustynowicz
Zakład Badania Surowic i Szczepionek, NIZP-PZH

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading