Gdzie można znaleźć aktualne informacje o liczbie zachorowań na grypę?

Informacje na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej grypy w Polsce są przedstawiane w okresie całego sezonu grypowego w cotygodniowych Meldunkach epidemiologicznych przygotowywanych w Zakładzie Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Pracowni Monitorowania i Analizy Sytuacji Epidemiologicznej NIZP-PZH.

Dane o liczbie zachorowań na grypę oraz podejrzeń zachorowań na grypę  są przesyłane z przychodni, szpitali oraz wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych do Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru NIZP-PZH, gdzie po opracowaniu są udostępniane na stronie internetowej w postaci Meldunków epidemiologicznych „Zachorowania i podejrzenia zachorowania na grypę w Polsce”.

Prezentowane dane na temat grypy dotyczą zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, czyli obejmują również przypadki niepotwierdzone laboratoryjnie. Nie jesteśmy w stanie określić, ile osób faktycznie choruje z powodu zakażeń wirusami grypy, a w ilu przypadkach jest to przeziębienie, którego objawy mogą być podobne do grypy.

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2019
Autor
Lidia Brydak
Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading