Euro 2012. Władze Ukrainy zalecają kibicom szczepienia przeciw odrze

Opublikowano w dniu: 15 marca 2012

Ukraińskie służby sanitarne radzą kibicom, którzy wybierają się w czerwcu na Ukrainę z okazji piłkarskich mistrzostw Europy, by szczepili się przeciw odrze.
Państwowe Służby Epidemiologiczne przekazały ambasadom państw, których drużyny uczestniczą w turnieju Euro 2012 informację, aby przekazali kibicom, że jeśli mają zamiar odwiedzić Ukrainę i nie chorowali wcześniej na odrę, bądź nie są na nią zaszczepieni, dokonali szczepień przeciwko tej chorobie.
Poinformowano, że choć szczyt zachorowań na odrę przypada właśnie w chwili obecnej, można się nią zarazić także w miesiącach letnich.

W lutym ukraińskie media pisały o zaleceniach zdrowotnych, które przed ME-2012 w Polsce i na Ukrainie wydało europejskie przedstawicielstwo Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Radzono wówczas, by prócz przyjęcia szczepionek przeciw odrze, kibice zabezpieczyli się przed zachorowaniem na różyczkę.

WHO ostrzegła jednocześnie, by goście Euro-2012 unikali ryzyka zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Ukraina należy do krajów o najszybszym tempie rozprzestrzeniania się epidemii HIV/AIDS. Oficjalne dane mówią o ponad 185 tysiącach zarażeń od 1987 roku i 21,4 tysiącach zgonach związanych z AIDS.

Źródło: PAP

Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading