Stanowiska w sprawie obowiązku szczepień

W związku z dyskusją publiczną na temat propozycji zniesienia obowiązku szczepień zapraszamy do zapoznania ze stanowiskami przedstawicieli środowiska medycznego w sprawie obowiązku szczepień.

Stanowisko Rady Lekarskiej

Stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej. Apel do parlamentarzystów w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych.

List do członków samorządu lekarskiego Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej z odniesieniem się do prac nad obywatelskim projektem znoszącym obowiązek szczepień ochronnych.

Stanowisko Krajowego Konsultanta w dziedzinie zdrowia publicznego

Stanowisko Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii na temat obowiązku szczepień

Stanowisko Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii na temat obowiązku szczepień. Dla środowiska medycznego ocena wartości i znaczenia szczepień jest jednoznaczna. Utrzymanie obowiązku szczepień oraz podjęcie konkretnych działań edukacyjnych oraz informacyjnych na poziomie różnych środowisk wydaje się obecnie koniecznością.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Wakcynologii

Stanowisko Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii w sprawie inicjatywy ustawodawczej na temat zniesienia obowiązku szczepień.

Stanowisko Naczelnej Izby Aptekarskiej

Stanowisko Naczelnej Izby Aptekarskiej. NIA: Szczepienia to nie przymus, szczepienia to odpowiedzialność i bezpieczeństwo.

Stanowisko Naczelnej Izby Aptekarskiej. NIA: Szczepionki kupione w aptekach nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów, stwarzają je Ci, którzy nie chcą nimi szczepić – komentarz do stanowiska PPOZ ws. odmowy szczepień.

Ostatnia aktualizacja: 15 października 2019
Słowniczek
pokaż więcej
Znalazłeś niezrozumiany termin?
Zaproponuj hasło do słownika.
Loading