Sobota, 19.08.2017
imieniny: Emilii, Julinana
Szczepionki
Słownik Pojęć
Pytania i odpowiedzi
Ankieta

Czy się szczepisz przeciwko grypie ?


Tak
Nie
Nie wiem

 
szczepienia.info


Instrukcja użytkownika

Podział treści potalu:
Wszystkie treści są zawarte w formie pytań i odpowiedzi, a każdy tekst przypisany jest do określonego rozdziału. Pod każdym pytaniem znajduje się spis pytań przypisanych do danego rozdziału. Ponadto, teksty zawierające szczegółowe informacje na temat konkretnych szczepionek, są podzielone na 4 podrozdziały:

  • "Choroba" - informacje o chorobie której zapobiega szczepionka;
  • "Szczepionka" - informacje o szczepionce;
  • "Kalendarz" - informacje z Programu Szczepień Ochronnych, dotyczące danej szczepionki;
  • "FAQ" - dodatkowe pytania zadawane ekspertom na temat danej szczepionki. W przypadku tematów szczegółowych, spis treści pod każdym tekstem obejmuje pytania zawarte w danym podrozdziale. Podrozdział ten nie jest związany z działem "Najcześciej Zadawane Pytania", który dotyczy wszystkich treści portalu.

Nawigacja w portalu:
Szukając informacji na temat konkretnej szczepionki, można korzystać z pomarańczowego panelu z lewej strony, zawierającego alfabetyczny spis szczepionek aktualnie zawartych w kalendarzu szczepień.

Informacje o kalendarzu szczepień, czyli terminach obowiązkowego podawania szczepionek wszystkim dzieciom i młodzieży do 19 r.ż., można uzyskać z górnego menu klikając opcję "Kalendarz". Po kliknięciu nagłówka kalendarza z nazwą szczepionki można uzyskać informacje o historii stosowania danej szczepionki w ramach Kalendarza Szczepień w Polsce.

W celu uzyskania informacji na temat ogólny (zasady działania szczepionek, zasady stosowania szczepień, itp.) należy przejrzeć dział "Wszystko o szczepieniach", dostępny z górnego menu. W spisie treści zawarte są linki, po kliknięciu których można uzyskać spis pytań zawartych w poszczególnych rozdziałach. W bocznym panelu po prawej stronie można również uzyskać bezpośredni dostęp do najczęściej czytanych rozdziałów.

Wyszukiwanie treści:
W każdej chwili można wyszukać interesujące Państwa treści przy uzyciu wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu portalu. Kolejnym prostym sposobem znalezienia informacji jest przejrzenie słownika. Do każdego hasła przypisana jest lista tekstów, w którym używa się danego terminu. Można również przejrzeć dział "Najczęściej zadawane pytania" dostępny z górnego menu pod hasłem "FAQ" oraz z lewego baneru "Pytania i odpowiedzi".

Słownik:
Wszystkie terminy, które mogą sprawić trudność czytelnikowi, są objaśniane w dziale "Słownik" dostępnym z menu górnego i baneru po lewej stronie "Słownik pojęć". Hasła są pogrupowane alfabetycznie. Dla każdego hasła w słowniku podana jest lista pytań, w których został użyty określony termin. Ogólnie, każdemu pytaniu zawartemu w portalu towarzyszy lista haseł wymagających wyjaśnienia dla danego tekstu, które można klikać uzyskując definicję słownikową.

Zadawanie pytań:
Zachęcamy Państwa do zadawania pytań pod adresem e-mail: szczepienia@pzh.gov.pl. Na pytania będziemy starali się odpowiadać w okresie max 5 dni. Ciekawe pytania będą również dodawane do portalu tak aby inni czytelnicy skorzystać z odpowiedzi.

Dodatkowe funkcje portalu:
- WERSJA DO WYDRUKU - dostępna dla każdego tekstu w języku polskim;
- przyciski nawigacyjne "POPRZEDNI" i "NASTĘPNY" - pozwalają poruszać się ramach danego rozdziału lub podrozdziału;
- PODSUMOWANIE - streszczenie każdego rozdziału w "pigułce" jest dostępne pod każdym pytaniem w danym rozdziale;
- MATERIAŁY ŹRÓDŁOWE - lista materiałów źródłowych, na których opierali się autorzy przygotowując teksty;
- kanały RSS - dają możliwość subskrypcji w czytniku RSS i otrzymywać informacje o nowo dodawanych pytaniach.Polskie Towarzystwo Wakcynologii
Ministerstwo Zdrowia
PZH
GIS
VSN